Кина Автоматско Сонцето Следење соларни уличното осветлување фабрика и производители | Suntisolar

Автоматско Сонцето Следење соларни уличното осветлување


 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 100 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • детали за производот

  Технички Параметар

   

  ◆ Сончевиот панел: Високо-ефикасен monocrystalline силикон плоча
  ◆ Батерија: MnNico троичен Литиум батерија или живот PO4 Литиум батерија достапни
  ◆ Luninous ефикасност: 160-170lm / W
  ◆ Температура на бојата: 2700K-6500K
  ◆ Надворешната температура: -30 ~ + 70 ℃
  ◆ авто Ротирачки следните сонцето се движи за да се зголеми ефикасноста на полнење панел

  Технички Предност

  (1) Авто сензори сонцето позиција и ротира соларен панел автоматски да се има најголем агол на сончева светлина.
  (2) Извештајот Тест од CPVT покажува дека ефикасноста на полнење се зголемува од 79,7% во споредба со традиционалните соларни уличното осветлување.
  (3) Подобрување на ефикасноста на безбедноста преку намалување на ветер отпор на помала големина на соларни панели.


 • Претходно:
 • Следно:

 • Напишете ја вашата порака тука и испратете ја на нас
  WhatsApp Онлајн Chat!