Кина Z66 30W SMD Спецификација фабрика и производители | Suntisolar

Z66 30W SMD Спецификација


 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 100 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • детали за производот

  1.1 Технички параметри

  модел: XT1050SELD30-D5
  LED количество: 10 ЕЕЗ 5050
  Модул Кол (парчиња): 3
  Моќност (W): 30W
  Сончевиот панел (РП): Monocrystalline Силиконската 18V / 45W
  Батерија (Ач): Одделение А литиум јонска батерија 20Ah / 12V
  Прилагодлив агол на модулот (± 15 °): Да
  Контрола на владата:     За контрола на лесното Control + Време
  Работно време под целосна власт (ж): 12 ч
  Работно време под интелигентна моќ (ж): 36 ч
  Време на полнење (1000W / m 2) 6 ч
  На-оф праг (LUX): на ≦ 8LUX, OFF ≧ 10LUX
  Секундарна дистрибуција осветлување: компјутер
  Зрак Агол (°): C0 ~ 180 140 ° / 270 T90 ~ 70 °
  Заштита Одделение: IP65

  Фотоелектрически Параметар :

  Температура на боја (К): 3000-6500K
  CRI (Ra):   70
  Лумени (lm): 3200-4200лм
  Интелигентен режим: Да
  Работат под врнежливи денови: 365 дена
  пакет:
  Нето тежина (kg): 10.0kg ± 5%
  Бруто Тежина (kg): 21.5kg ± 5% (2 парчиња / кутија) 
  Производ Димензии (мм): 1050 × 370 × 86mm ± 5%
  Пакет Димензии (мм): 1070 × 225 × 445mm ± 5%
  Количина во 20/40 нозе садот: (палети) 400 / 1100PCS
  Количина во 20/40 нозе садот: (Не палети) 500 / 1210PCS
  Температура на околината:
  Празнење температура (℃): -20 ~ 60
  Полнење температура (℃): -20 ~ 60
  Температура на складирање (℃): 0 ~ 45
  Инсталирање Параметар :
  Дијаметар на пол (мм): Ø60мм
  Завртка за прицврстување:   Да
  ниво ветер отпор (km / h): 209
  Инсталација Висина (m): 5-6
  Инсталација далечина (m): 15-20
  Зрачењето Површина (m 2): 120   

  1.2 Димензии на производот: (мм)

  1.2
  1.3 дистрибуција Дијаграм

  1.3
  1.4 светлината пол Sketch (5 милиони)

  1.4
  1,5 30W осветлување симулација-6 милиони

  1.51,5-

  2 пакет
  2.1 Пакет Скица

  2.1
  Листа 2.2 Пакување

  точка

  производи

  единица

  точка

  Забелешка

  1

  30W соларни уличното осветлување

  Компјутери

  1

   

  2

  6mm Ален клуч

  Компјутери

  2

  2%

  3

  Упатство за инсталација

  Компјутери

  3

   

  4

  Сертификација на одобрување

  лист

  4

   

  5

  Извештај од тестирањето

  Компјутери

  5

   

  2.3 палети Скица
  Палета Големина: 945 × 1100 × 120mm
  Стока со Палета Големина: 945 × 1100 × 1050mm
  Количина: 10Boxes × 2 парчиња / кутија = 20pcs

  2.4


 • Претходно:
 • Следно:

 • Напишете ја вашата порака тука и испратете ја на нас
  x
  WhatsApp Онлајн Chat!