Кина Z86 50W SMD Спецификација фабрика и производители | Suntisolar

Z86 50W SMD Спецификација


 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 100 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • детали за производот

  1.1 Параметар на производот

  модел: XT1215SELD50-D5
  LED количество: 30 ЕЕЗ 5050
  Модул Кол (парчиња): 1
  моќност: 50W
  Соларен панел: Monocrystalline Силиконската 18V / 70W
  Батерија: Одделение А литиум јонска батерија 30Ah / 12V
  Прилагодлив агол на модулот (± 10 °): Да
  Contrtol режим: За контрола на лесното Control + Време
  Работно време под целосна власт: 12 ч
  Работно време под интелигентна моќ: 84 ч
  Време на полнење (1000W / m2) 6 ч
  На-оф праг: на ≦ 8LUX, OFF ≧ 10LUX
  Секундарна дистрибуција осветлување: компјутер
  Сноп: C0 ~ 180 140 ° / 270 T90 ~ 80 °
  Заштита Одделение: IP65
  Фотоелектрически Параметар :
  Температура на боја (К): 3000-6500K
  CRI (Ra): 70
  Лумени (lm): 6000-7000лм
  Интелигентен режим: Да
  Работат под врнежливи денови: 7-10 дена
  пакет:
  Нето тежина ((kg): 18.5kg ± 5%
  Бруто Тежина (kg): 39.0kg ± 5% (2 парчиња / кутија)
  Димензии на производот (мм): 1215 × 428 × 62mm ± 5%
  Пакет Димензии (мм): 1265 × 227 × 495mm ± 5%
  Количина во 20/40 нозе Контејнер (додатоци) 286 / 704PCS (Со палети)
  Температура на околината:
  Празнење температура (℃): -20 ~ 60
  Полнење температура (℃): -20 ~ 60
  Температура на складирање (℃): 0 ~ 45
  Инсталирање Параметар:
  Дијаметар на Пол: Ø60мм
  Завртка за прицврстување: Да
  ниво на отпорност на ветер (km / h): 209
  Инсталација Висина (m): 7-8
  Инсталација далечина (m): 21-24
  Зрачењето Површина (м2) 192

  1.2 Димензии на производот: (мм)

  图片 3
  1.3 светлина дистрибуција

  图片 4
  1.4 Светло Поле Скица

  微 信 图片 _20190330165315
  1,5 Симулација на осветлување од 50W-7m

  微 信 图片 _20190330165332

   

  2 пакет
  2.1 Пакет Скица

  图片 7
  Листа 2.2 Пакување

  точка

  производи

  единица

  Квантитет

  Забелешка

  1

  50W соларни уличното осветлување

  Компјутери

  2

   

  2

  6mm Ален клуч

  Компјутери

  1

  2%

  3

  14mm Ален клуч

  Компјутери

  1

  2%

  4

  Упатство за инсталација

  Компјутери

  1

   

  5

  Сертификат за одобрение

  лист

  1

   

  6

  Извештај од тестирањето

  Компјутери

  1

   

   
  2.3 палети Скица
  Палета Големина: 1260 × 1100 × 115mm
  Стоки со палети големина: 1260 × 1100 × 1150mm
  Количина: 10 кутии × 2 парчиња / кутија = 20pcs

  微 信 图片 _20190330165409

   


 • Претходно:
 • Следно:

 • Напишете ја вашата порака тука и испратете ја на нас
  x
  WhatsApp Онлајн Chat!